Terapia skierowana jest do osób uzależnionych od alkoholu. Zabieg jest bezpieczny i nieuciążliwy, wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu jałowego jednorazowego sprzętu.


Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą tabletek leku Esperal. Tabletka stopniowo uwalniana jest do krwi przez kilka miesięcy. Hamuje to naturalne procesy metaboliczne wątroby rozkładającej alkohol skutecznie przeciwdziałając jego spożywaniu.

Wszystkie zabiegi wykonuje wykwalifikowany lekarz chirurg z wieloletnim doświadczeniem.

Zabieg wszycia Disulfiramu trwa około 25 minut i polega na:

  1. wykonaniu znieczulenia miejscowego - aby zapewnić pacjentowi bezbolesny zabieg oraz bezpieczeństwo
  2. nacięciu skóry i implantacji leku - umieszczenie wszywki następuje najczęściej w okolicy pośladka; tabletki są małe i niewyczuwalne pod skórą
  3. założeniu szwu skórnego oraz opatrunku po zabiegu - wszczepiony lek będzie uwalniał się do organizmu pacjenta stopniowo przez kolejne miesiące

Wypicie alkoholu po zabiegu wywołuje objawy awersyjne (zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę). Pacjent, mając świadomość negatywnych odczuć, ma bardzo silną motywację do odstawienia alkoholu, co jest skuteczną metodą na podjęcie walki z chorobą alkoholową.

Gwarantujemy pełną dyskrecję, dlatego oferujemy też bezpośredni dojazd do domu pacjenta, w komfortowych dla niego warunkach.

 

  • Dojazd do pacjenta: tak
  • Dostępność: 24/7
  • Leki relaksacyjne w cenie: tak

Zadzwoń i umów wizytę