Często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy mają problem z alkoholem, nie mówiąc już o tym, że często napotykają trudności z jego odstawieniem. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie alkoholizmu, oparte jedynie na terapii psychologicznej, wbrew pozorom nie zawsze prowadzi do pożądanych efektów. W konsekwencji zaleca się zatem wsparcie takiej terapii zastosowaniem odpowiednich środków farmakologicznych. Jednym z nich jest Esperal (Disulfiram), inaczej mówiąc powszechnie znany jako wszywka alkoholowa.
Bacząc na to, że wszywka alkoholowa mocno wspomaga leczenie alkoholizmu, terapia ta skierowana jest właśnie dla osób uzależnionych od alkoholu. Nasi specjaliści pomagają nie tylko wyjść z ciągu alkoholowego ale także w utrzymaniu abstynencji.
Badania i wywiad medyczny
Przed zabiegiem lekarz chirurg bada pacjenta i przeprowadza z nim szeroki wywiad.
Krótkie terminy
Lekarz umawia się z pacjentami wedle ich potrzeb, nawet w ciągu godziny.
Bezpieczne i oryginalne produkty
Używamy do zabiegu wyłącznie bezpiecznych produktów ze sprawdzonych dystrybucji.
Bezbolesny zabieg
Wskutek znieczulenia miejscowego zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta.
Zero ukrytych opłat
Wszystkie leki i opieka lekarza jest w cenie dlatego nie ma żadnych ukrytych opłat.
Zaświadczenie o zabiegu
Na życzenie pacjenta lekarz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu.
Czym jest wszywka alkoholowa?
Wszywka alkoholowa, znana powszechnie jako Esperal (Disulfiram), to metoda stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu, która wykorzystuje właśnie lek Disulfiram. Jest to rodzaj terapii awersyjnej wskutek czego osoby zniechęcają się do spożywania alkoholu poprzez wywołanie negatywnych skutków zdrowotnych po jego spożyciu. Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą tabletek leku Disulfiram. Ponieważ tabletka z biegiem czasu stopniowo uwalnia się do krwi przez kilka miesięcy - w konsekwencji hamuje to naturalne procesy metaboliczne wątroby rozkładającej alkohol i skutecznie przeciwdziała spożywaniu alkoholu.
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wszywki alkoholowej wykonuje wykwalifikowany i doświadczony lekarz chirurg. Chirurg przeprowadzi zabieg bezpiecznie ponieważ wykona go w znieczuleniu miejscowym przy użyciu jałowego jednorazowego sprzętu. Dzięki znieczuleniu miejscowemu zabieg jest bezbolesny, a jego skutki długotrwałe. Lekarz chirurg dba o samopoczucie pacjenta podczas całego zabiegu. Na dodatek jest też do dyspozycji po wszyciu leku, jeśli pacjent bądź jego rodzina mieliby jakieś pytania - aby mogli czuć się w pełni bezpiecznie.
Jak się przygotować do zabiegu?
Aby jednak lekarz chirurg mógł zaszyć osobę Esperalem, pacjent musi zachować trzeźwość na ok. dobę przed implantacją wszywki alkoholowej. Nasz personel przeprowadzi Cię przez ten proces i przygotuje odpowiednio dzięki usłudze odtrucia alkoholowego. Skontaktuj się z nami, dobierzemy odpowiednią kroplówkę pod Twoje potrzeby i przygotujemy do zabiegu wszywki alkoholowej.
Zadzwoń i umów wizytę
Przebieg zabiegu
Zabieg wszycia Disulfiramu trwa około 25 minut. W tym czasie lekarz chirurg:
- wykona znieczulenie miejscowe - dzięki temu zapewni pacjentowi bezbolesny zabieg oraz bezpieczeństwo,
- zaimplantuje podskórnie lek - umieści wszywkę najczęściej w okolicy pośladka; tabletki są małe i niewyczuwalne pod skórą,
- założy szew skórny oraz opatrunek po zabiegu - wszczepiony lek będzie uwalniał się do organizmu pacjenta stopniowo przez kolejne miesiące.
W ten sposób, cały proces jest nieskomplikowany, bezbolesny i szybki – dzięki temu można go przeprowadzić niemal w każdej chwili. Zaaplikowane tabletki są niewidoczne pod skórą.
Skuteczność wszywki alkoholowej
Po spożyciu alkoholu, standardowo w organizmie człowieka wytwarza się aldehyd octowy. W wyniku działania zaaplikowanej substancji (Disulfiramu), aldehyd octowy nie przetworzy się w kwas octowy. Zamiast tego zgromadzi się w organizmie, wywołując tym samym reakcję alergiczną. Wypicie alkoholu po zabiegu wywoła objawy awersyjne (zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę). Pacjent, mając świadomość negatywnych odczuć, ma bardzo silną motywację do odstawienia alkoholu, co jest skuteczną metodą na podjęcie walki z chorobą alkoholową.
Jak długo działa wszywka alkoholowa?
Ponieważ wszywka alkoholowa jest aktywna przez 8-12 miesięcy, daje możliwość skutecznego wyeliminowania w uzależnionym nawyku sięgania po alkohol. Jest to również okres wystarczający do tego, by rozpocząć i odbyć terapię, mającą na celu wyleczenie pacjenta. Pomocne mogą okazać się porady jak wyjść z ciągu alkoholowego.
100% dyskrecji
Gwarantujemy pełną dyskrecję, dlatego oferujemy też bezpośredni dojazd do domu pacjenta. Z tego względu wszywka alkoholowa będzie zaaplikowana w komfortowych dla pacjenta warunkach.
- Dojazd do pacjenta: tak
- Dostępność: 24/7
- Leki relaksacyjne w cenie: tak