Jak samodzielnie wyjść z ciągu alkoholowego?

z Jeden komentarz

Przerwanie ciągu alkoholowego, zarówno samodzielnie jak i pod okiem personelu medycznego jest bardzo trudne. Leczenie objawów odstawiennych możliwe jest jednak na własną rękę w lekkich przypadkach, kiedy możemy pozwolić sobie na mozolne i niestety mało komfortowe dochodzenie do siebie przez … Czytaj więcej

Jak pomóc bliskim wyjść z ciągu?

z Brak komentarzy

Alkohol jest dla wielu osób nagrodą za ciężki dzień lub sposobem na odreagowanie codziennego stresu. Przekroczenie linii dzielącej picie okazjonalne od nałogu, często jest niezauważalne… Jednak zarówno objawy jak i skutki ciągu alkoholowego są bardzo łatwe do wychwycenia i możemy w porę pomóc najbliższej osobie.

Czym jest ciąg alkoholowy i dlaczego jest tak niebezpieczny?

z Brak komentarzy

Wypijanie jednego – dwóch piw dziennie do ulubionego serialu lub pracy przy komputerze, dla wielu nie jest niczym niebezpiecznym, a już na pewno nie jest uzasadnieniem do postawienia diagnozy uzależnienia. Naturalną sprawą jest przecież pić wino lub piwo do obiadu i kolacji, a alkohol tylko od większej okazji… Czy aby na pewno?

Ile witaminy C można w siebie wlać?

z Jeden komentarz

Witamina C (kwas askorbinowy) słynie głównie z tego, że wspomaga odporność organizmu. Ale – zapobiega także starzeniu się skóry i działa przeciwnowotworowo. Czy samo jedzenie cytryny wystarczy aby zachować młody wygląd? Zdziwisz się, jakie warzywa i owoce mają największą dawkę witaminy C!

7 błędów w pielęgnacji włosów

z Brak komentarzy

Dlaczego tak ciężko utrzymać zdrowe włosy? Każdy z nas marzy o pięknych, lśniących lokach. To, czy nasze włosy są cienkie i rzadkie, czy też bujne i grube, w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Mimo to mamy duży wpływ na ich kondycję.